i svetski WKF KUP za mlade koji se održava o

Kao WKF Svetski insturktori su šest najpoznatijih svetskih imena, i to: Rika Usami

Iz Železnicara u sastav karate reprezentacije Srbije, otputovali su:
Drugi sa Evropskog prvenstva u Cirihu, Miloš Džakovic, državni prvak i treci sa
Balkanaskog prvenstva za mlade u Beogradu , Mihailo Grubic, kao i Djuradj
Vukobratovic u katama

Na svetskom WKF kupu za mlade prijavljeno je 1.247 takmicara iz 56 zemalja sveta.
U sastav naše reprezentacije otputovalo je 62 takmicara u katama i borbama, u
razlicitim uzrasnim kategorijama (od pionira do mladjih seniora).
Našim takmicarima i kompletnoj karate reprezentaciji Srbije poželimo puno sportske
srece i dobar rezultat na ovom velikom svetskom karate takmicenju.

Svetski karate sudija Miroslav Dragojlovic sudio je Svetsku Premijer Ligu u karateu
koja je održana minulog vikenda u austrijskom Salzburgu.

BRONZANA MEDALJA MIHAILA GRUBICA NA BALKANSKOM PRVENSTVU

Karatisti Indjijskog Železnicara reprezentativci Srbije u borbama Grubic Mihajlo,Mihajlovic Uros i
Ciric Damjan i u katama Marcetic Andjela branili su boje Srbije na 21. Balkanskom prvenstvu za
pionire i nade koje je održano od 27-29. maja u Beogradu.

Prvi takmicarskog dana za karatiste Železnicara na Balkanskom prvenstvu obeležio je fantasticni
mladi Grubic Mihajlo koji je u prvom me?u savladao crnogorca Filipa Milovica sa 8:0 u drugom
izgubio od takmicara iz BIH koji ga je povukao u repasažne borbe u kojima je u borbi za trece
mesto pobedio hrvatskog takmi?ara Host Antona i osvojio je bronzanu medalju u kategoriji -45kg.

Drugi dan Balkanskog prvenstva za decu,odlican nastup karatkistinje Železnicara Marcetic
Andjele i 4. mesto u katama, izgubila bronzu u zadnjem repasažu.

Drugog dana na Balkanskom prvenstvu za decu borbaš Ciric Damjan izgubio je od
aktuelnog Balkanskog šampiona Makadonca sa 2:0 koji je pak izgubio u polufinalu
i tako ga nije povukao u repasaž u borbu za trece mesto, dok je Mihajlovic Uroš
pobedio crnogorca sa 1:0 a u drugoj borbi izgubio od Bosanca sa 4:0.
Sve u svemu veoma uspesan nastup karatista Železnicara jedna bronzana medalja
i jedno 4 mesto kao i dva kvalitetna nastupa borbaša.
Svetski sudija Miroslav Dragojlovic delio je pravdu na borilistima i na ovom
Balkanskom prvenstvu.

USPEŠNI NA DRŽAVNOM KUPU I DUNAV KUPU

Karatisti indjijskog Železnicara imali su zapažen nastup na Državnom Kupu za
kadete, juniore, ml. seniore i seniore koji je održan u subotu u sportskoj Hali u
Beocinu.

Naime svoj primat u seniorskoj konkurenciji u kategoriji -60 kg vec je dokazao
reprezentativac Srbije Miloš Džakovic izborivši ovog puta drugo mesto u kategoriji
-68kg u kojoj je izgubio od nosioca medalje sa Evropskog seniorskog prvenstva
cacanina Stefana Joksica.
Seniorki Anji Godic izmakla je bronza u zadnjem
 repasažnom mecu
kao i kadetkinji Mariji Bogovac, dok kadet Djuradj Vukobratovic u katama, Stefan
Lemajic i Monika Jurišic u borbama nisu uspeli da ostvare bolji plasman.

Odlicne rezultate drugog dana na jednom od najposecenijih medjunarodnih turnira
u zemlji pod nazivom "Kup podunavskih zemalja", ove godine je nastupalo preko
530 takmicara iz 58 ekipa i klubova iz Srbije, Republike Srpske, Hrvatske, Crne
Gore, Madjarske, Slovacke, Slovenije i Bugarske.
Šampion Dunav kupa u kategoriji -60kg postao je Uroš Mihajlovic dok je drugo
mesto u istoj kategoriji izborio Damjan Ciric, Mihailo Grubic izborio je srebro u
kategoriji -45kg dok je Ilija Pavlovic izborio bronzu u istoj kategoriji. Nikolic Stevan i
Cubrilo Luka nisu uspeli da se domognu pobednickog postolja u borbama kao ni
Andjela Marcetic u katama.

ANDJELA DRUGA NA 10. ŠKOLSKOJ OLIMPIJADI U VRANJU

U okviru Desetih Olimpijskih sportskih igara ucenika Republike Srbije,
koje su se održavale u periodu od 09. do 15. maja 2016. godine, takmicenje
u karateu je održano 14. maja 2016. godine u sportskoj sali Ekonomske škole u
Vranju u organizaciji Karate Federacije Srbije na kome je nastupilo 358 takmicara
iz 224 škole.

Pre ovog takmicenja, tokom ove školske godine, održane su kvalifikacije za
Školsku Olimpijadu na kojima je nastupilo oko 3.000 ucenika osnovnih i srednjih
škola.

Karatisti indjijskog Železnicara imali su pet plasiranih takmicara u katama i borbama
od kojih je 2. mesto izborila Andjela Marcetic ucenica OŠ''Djordje Natoševic'' iz
Novog Slankamena.
Anja Godic ucenica 4. godine Gimnazije i Djuradj Vukobratovic ucenik OŠ''Dušan
Jerkovic'' zauzeli su 4. mesto dok Marija Bogovac ucenica OŠ''Jovan Popovic'' i
Monika Jurišic ucenica SŠ''Sr. Djordje Natoševic'' nisu uspeli da se bolje plasiraju.

U INDJIJI ODRŽANO DRŽAVNO PRVENSTVO U KARATEU

Državno prvenstvo za poletarce pionire i nade održano je 23.04.2016. na 10 borilišta u hali
''Sportskog centra'' u Indjiji. Na državnom prvenstvu je nastupio 131 klub sa 1.200 takmicara
plasiranih sa regionalnih prvenstava.

Karatisti Železnicara postigli su izuzetne rezultate u žestokoj konkurenciji, zauzevši trece mesto
ekipno u borbama a pojedinacni šampioni Srbije postali su Mihailo Grubic -45kg, Uroš Mihajlovic -60kg
i Elena Gajic u katama. Drugo mesto izborio je odlicni Damjan Ciruc -60kg koji je finalnu borbu
izgubio od svog klubskog kolege na preglašavanje sudija. Trece mesto izborila je prošlogodišnja
prvakinja Srbije Andjela Marcetic u katama u apsolutnom nivou. Manje srece imali su 4.
Nikolic Stevan +60kg i Pavlovic Ilija, Luka Cubrilo -50kg i Strahinja Jovanovic -50kg kao i