BURAN VIKEND KARATISTA ŽELEZNICARA

Karatisti indjijskog Železnicara imali su odlican nastup na seniorskom Prvenstvu
Vojvodine koje je održano 05.03.2016. u Staroj Pazovi .
Miloš Džakovic je potvrdio primat u kategoriji -60kg osvajanjem 1. mesta dok je
Anja Godic, iako tek ušla u mladje seniorsku konkurenciju, izborila odlicno 3. mesto

mesta Ilije Pavlovica -45 kg, Strahinje
Jovanovica -50 kg i Uraoša Mihajlovica -55 kg.
Takmicarke u katama su ponovile rezultat iz 2015., naime prva mesta su izborile
pionirka Elena Gajic i poletarka Maša Ninkovic dok su treca mesta izborili pionir
Luka Marjanovic i poletarac Filip Lazic.

Odlican nastup najmladjih takmicara Železnicara na ''Trofeju Stare Pazove'' koji je
održan nakon seniorskog prvenstva Vojvodine, borbaši, 1. mesto Mihailo Grubic
-45 kg, 2. mesto Stevan Nikolic +60kg, kataši Teodora Janjic Tolic, Stefa
n Bjeljac
i Luka Mitric izborili su prva mesta, druga mesta osvojili su Mateja Jajic, Filip Lazic,
 Tamara Stankovic i Vuk Malic kod poletaraca i Aleksandar Bulic kod pionira,
treca mesta zauzeli su Vuk Spasic, Luka Popovic, Isidora Ivanovic, Stefan Jakoba
i Nadja Curcija kod poletaraca kao i Luka Marjanovic i Andjela Huhn kod pionira.
Kod nada treci je bio Radlovic Vukašin.
Pehar za najuspešniji klub kod mladjih takmilcara pripao je ''Železnicaru''.

ODLICAN NASTUP DZAKOVICA NA BALKANSKOM SENIORSKOM PRVENSTVU U ISTAMBULU

Odlican nastup karatiste indjijskog Železnicara Miloša Džakovica nije mu bio dovoljan za
pobednicko postolje na Balkanskom seniorskom prvenstvu koje je održano minulog vikenda
u Istambulu, Turska.
On je u prvom mecu pobedio rumuna Gogolosi Mariana Florina sa 3:2, u drugom mecu
pobedio je reprezentativca BIH Edina Širica sa 3:2 da bi u cetvrtfinalnoj borbi izgubio od
makedonca Emila Pavlova sa 1:3, koji je i osvojio zlatnu medalju u kategoriji -60 kg.
Emil Pavlov je povukao Miloša u repasažnu borbu za trece mesto u kojoj je Miloš savladan
od iskusnog Okesa Tasoglua iz Turske rezultatom 1:6.
Milošu je iz mladjih seniora izborio status u seniorsku reprezentaciju i može se reci da mu je
ovo debitatntski nastup na Balkanskom prvenstvu a cilj je , svakako, medalja na Evropskom
i Svetskom seniorskom prvenstvu.

Veoma zapaženu ulogu na Balkanskom prvenstvu imao je i svetski WKF sudija Miroslav Dragojlovic.

ODRŽANA REDOVNA GODIŠNJA SKUPŠTINA KK ŽELEZNICAR

Miloš Džakovic putuje na Balkansko seniorsko prvenstvo koje se održava u Istambulu
od 26. do 28. februara 2016. godine. Miloš ce i u seniorskoj konkurenciji takmiciti u
kategoriji borbe do 60 kg.

U utorak 23.02.2016. održana je Redovna godišnja Skupština Karate kluba Železnicar u
prostorijama sportske hale u Indjiji.
Uz prisustvo redovnih clanova kluba sa pravom glasa i pozitivnu atmosveru razmatrani
su Izveštaj o radu, Finansijski izveštaj kao i Plan rada za 2016.
Obiman izveštaj sa 44 takmicenja, priprema reprezentacije Srbije, kampova za
perspektivne sportiste uz postignuto drugo mesto Miloša Džakovica na Evropskom
prvenstvu za mladje seniore u Cirihu.
Sve odluke su izglasane jednoglasno a planovi za 2016. su osvajanje Svetskog trona u
seniorskoj konkurenciji.
Sastanak je poceo u 20.30 a završen u 22.00 casova.

MILOŠ DŽAKOVIC PETI NA EVROPSKOM PRVENSTVU NA KIPRU

Karatista indjijskog Železnicara Miloš Džakovic izborio je 5. mesto na Evropskom prvenstvu
U-21 koje je održano u kiparskom gradu Limasol.

On je u prvom mecu bio slobodan zbog plasmana u finale prošle godine, u drugom mecu
izgubio je od ovogodišnjeg šampiona, Samdana Eraya iz Turske rezultatom 0:2. Plasmanom
u finale turski reprezentativac je povukao Miloša u repasaž, odnosno borbu za trece mesto,
gde je u prvom mecu pobedio Blaža Hribovšeka iz Slovenije sa 3:1, u drugom mecu
Ksavijera Joaoa iz Portugala sa 5:4 da bi u zadnjem mecu za trece mesto izgubio od
Rišada Timerzijanova iz Rusije sa rezultatom 0:5.
„Miloš je dao sve od sebe u svakom mecu, a uzimajuci u obzir cinjenicu da se na
Evropsko prvenstvo plasira po jedan najbolji takmicar iz svake zemlje i da je nauka o
sportu otišla veoma daleko, gde se svi finalisti sa EP snimaju, konstantno se prati
njihov rad sa citavim timom strucnjaka, veoma je teško doci do medalje“ –
prokomentarisao je predsednik Miloševog kluba - svetski WKF sudija Miroslav Dragojlovic,

koji je, zbog odlicno odsudjenih meceva u kvalifikacijama, po prvi put za 25 godina
sudijskog staža sudio finale Evropskog prvenstva.

EVROPSKO PRVENSTVO NA KIPRU

Karatista indjijskog Železnicara i reprezentativac Srbije u kategoriji mladjih seniora U-21,
Miloš Džakovic nastupice na Evropskom prvenstvu za mladje seniore, juniore i kadete koje
se održava od 05. do 07.februara  2016. godine u Limasolu - Kipar.
Nosilac srebrne medalje sa Evropskog prvenstva za mladje seniore koje je održano u
februaru 2015. godine u Cirihu još jednom ce pokušati da se popne na pobednicko postolje,
 ovaj put na najvišu lestvicu Evrope.
WKF Svetski sudija Miroslav Dragojlovic pozvan je od strane Evropske Karate Federacije